Dlaczego należy niszczyć dokumenty?

dokumenty niszczenie

Ochrona poufnych danych osobowych oraz wrażliwych danych firmowych to nie tylko rozsądek podczas prowadzenia biznesu ale również obowiązek prawny.

Każda organizacja generuje codziennie wiele informacji, które są wrażliwe na kradzież – od dokumentacji strategicznych po dokumentacje lekarskie pracowników. W rzeczywistości więcej materiałów niż Ci się wydaje zawiera poufne informacje, których bezpieczeństwo może być zagrożone w przypadku dostania się w niepowołane ręce.

Utrata poufnych danych firmowych to nie tylko utrata reputacji oraz zaufania, ale również groźba grzywny lub kary ograniczenia albo pozbawienia wolności.

Kilka dodatkowych powodów aby bezpiecznie niszczyć poufne informacje:

– zmniejszenie ryzyka naruszenia bezpieczeństwa

BIURO BEZ PAPIERU TO MIT!! Pracownicy wciąż regularnie drukują e-mail i dokumenty biurowe na spotkania., lub umowy do podpisania, a potem w większości przypadków dokumenty wyrzucane są do kosza.

– zapobieganie kradzieży danych osobowych

bezpieczne niszczenie dokumentów zwierających dane osobowe minimalizuje dostanie się danych w niepowołane ręce

– zwiększenie ochrony prywatności

40% naruszeń danych poniesione przez firmy i organizacje są wynikiem prostego  błędu ludzkiego. Poprzez wdrożenie wszystkich zasad bezpiecznego niszczenia dokumentów poufnych zmniejszy się ryzyko utraty danych.

– poprawa zgodności legislacyjnej

Wszystkie firmy i organizacje muszą działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997. Nasza usługa niszczenia dokumentów zapewnia zgodność z ustawą i spokój o bezpieczeństwo danych.

– zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko

Każdy dokument zniszczony przez Dokumenta Radom, zwiększa pozytywny wpływ Twojej firmy lub organizacji na środowisko ponieważ wszystkie ścinki powstałe w wyniku procesu niszczenia poddawane są recyclingowi i ponownej produkcji papieru. Dokumenta Radom miesięcznie niszczy i poddaje recyclingowi ok 30 ton dokumentów.

– zabezpiecz więcej niż papier

Ochrona danych i zapobieganie kradzieży to coś więcej niż tylko rozdrabnianie papieru. Pojęcie bezpiecznego niszczenia danych dotyczy również nośników elektronicznych, dysków twardych, płyt CD i DVD a także wszelkiego rodzaju przedmiotów jak prototypy, próbki, bransoletki medyczne, karty bankomatowe i inne ważne przedmioty zawierające dane.

Możliwość kradzieży danych nie była nigdy większa jak  w chwili obecnej, a szkody wynikające z konsekwencji prawnych oraz utraty reputacji tak groźne.

Zmniejsz ryzyko kosztownych i szkodliwych strat poprzez wdrożenie w swojej firmie lub organizacji procesu bezpiecznego niszczenia poufnych dokumentów.

TOP